Puteți trimite dovada plății amenzii la e-mailul unității teritoriale din care face parte agentul constatator care v-a sancționat. Plata amenzii nu trebuie să depășească termenele legale stabilite prin OUG 2/2001.

De asemenea nu mai este nevoie să veniți cu copie xerox a cărții de identitate pentru a obține documente eliberate de poliție. Este suficient să transmiteți copia scanată a documentului de identitate pe e-mailul serviciului de unde doriți să obțineți documente.

Documentul scanat trebuie să fie lizibil și să nu depășească în dimensiune 2 Mb.

Pentru a trimite e-mail puteţi folosi adresele de mai jos (apăsați direct pe link sau folosiți adresele de e-mail)

 

 

Serviciul Cabinet

petitii@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

relatiipublice@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviciul Rutier

oug41.2016.sr@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru primirea dovezii (chitantei) achitarii sanctiunilor contraventionale aplicate de catre lucratorii Serv Politiei Rutiere)

circulatie@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviciul Cazier Judiciar Statistica si Evidenta Operativa

cazier@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

 

Serviciul Arme ,Explozibil si Substante Periculoase

arme@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviciul Ordine Publica

ordine.publica@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviciul Investigatii Criminale

investigatii.criminale@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviciul Resurse Umane

resurse.umane@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviciul Financiar

financiar@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviciul Logistica

logistica@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviciul Criminalistic

criminalistic@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Serviicul de Investigare a Criminalitatii Economice

economic@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Compartimentul de Prevenire si Combatere a Criminalitatii

prevenire@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii)

Politia Mun Pitesti 

politia.pitesti@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii si pentru primirea dovezii (chitantei) achitarii sanctiunilor contraventionale aplicate de catre lucratorii Biroului Rutier din cadrul Politiei Mun Pitesti - inclusiv sancţiuni contravenţionale aplicate de agenţi constatatori din cadrul Secţiilor 1-4 Piteşti şi Secţiilor de Poliţie Rurală Albota, Bascov şi Drăganu)

Politia Mun Cimpulung 

politia.cimpulung@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii si pentru primirea dovezii (chitantei) achitarii sanctiunilor contraventionale aplicate de catre lucratorii Biroului Rutier din cadrul Politiei Mun Cimpulung - (inclusiv sancţiuni contravenţionale aplicate de agenţi constatatori din cadrul Secţiilor de Poliţie Rurală Hârtieşti, Rucăr, Schitu Goleşti, Stâlpeni şi Valea Mare Pravăţ))

Politia Mun Curtea de Arges 

politia.curteadearges@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii si pentru primirea dovezii (chitantei) achitarii sanctiunilor contraventionale aplicate de catre lucratorii Biroului Rutier din cadrul Politiei Mun Curtea de Arges  )-(inclusiv sancţiuni contravenţionale aplicate de agenţi constatatori Secţiilor de Poliţie Rurală Albeşti de Argeş, Domneşti şi Tigveni)

Politia Oras Mioveni

politia.mioveni@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii si pentru primirea dovezii (chitantei) achitarii sanctiunilor contraventionale aplicate de catre lucratorii Biroului Rutier din cadrul Politiei Oras Mioveni )

Politia OrasTopoloveni 

politia.topoloveni@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii si pentru primirea dovezii (chitantei) achitarii sanctiunilor contraventionale aplicate de catre lucratorii Biroului Rutier din cadrul Politiei Oras Topoloveni -(inclusiv sancţiuni contravenţionale aplicate de agenţi constatatori din cadrul Secţiilor de Poliţie Rurală Călineşti şi Leordeni))

Politia  Oras Costesti 

politia.costesti@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii si pentru primirea dovezii (chitantei) achitarii sanctiunilor contraventionale aplicate de catre lucratorii Biroului Rutier din cadrul Politiei Oras Costesti -(inclusiv sancţiuni contravenţionale aplicate de agenţi constatatori din cadrul Secţiilor de Poliţie Rurală Buzoeşti, Rociu şi Lunca Corbului))

Politia Oras Stefanesti

politia.stefanesti@ag.politiaromana.ro (adresa dedicata pentru petitii si pentru primirea dovezii (chitantei) achitarii sanctiunilor contraventionale aplicate de catre lucratorii Biroului Rutier din cadrul Politiei Oras Stefanesti )